AUTOMOBILE AND FASHION MUSEUM

Muzeum nietypowe. Dla wszystkich: kobiet, mężczyzn, dorosłych, dzieci. Muzeum, które naprawdę warto zobaczyć.  Eksponaty hmm… czasami bardzo dziwne.

Muzeum znaleźliśmy w Maladze, podczas podróży po Andaluzji. Znajdują się w nim nietypowe eksponaty: prawie 100 samochodów, 200 stroi z kolekcji Haute Couture, a także meble i wyroby artystyczne. Wszystko zestawione i opisane w ciekawy sposób. Wszystko doprawione odrobiną humoru, artyzmu i industrialnego klimatu wnętrz.

Spędziliśmy w nim kilka godzin i były to na pewno ciekawie spędzone godziny. Bo w końcu nie często można zobaczyć samochód, którym jeździł Michael Jackson z Elizabeth Taylor, cały w kryształach Swarovskiego.  Czy Rolls-royce, który w czasach „dzieci kwiatów” służył Beatlesom, a później Rolling Stones czy Bobowi Dylanowi. Albo samochód, w którym odbyła się słynna scena miłosna pomiędzy Leonardo di Caprio a Kate Winslet w Titanicu.

Ekskluzywne suknie od Nina Rici, Paco Rabane, Christian Dior, Issey Miyake, Lanvin, Chanel, D&G, John Galiano, Valentino i wielu innych. Samochody, które przeszły do historii: Maserati, Porche, Rolls-Royce, Jaguar, Alfa Romeo, Ferrari itd. zestawione z prototypami i foturystycznymi modelami, które nigdy do produkcji nie weszły.

Do tego sofy, komody, walizki, lampy stanowiące jakby tło i taką przysłowiową „wisienkę na torcie”.

 

 

Muzeum jest na obrzeżach Malagi. Łatwo do niego dojechać, ale nie próbujcie wracać wzdłuż wybrzeża. Nie znajdziecie tam żadnego autobusu, a powrót na pieszo jest dosyć długi i męczący.

Magdalena Gackowska