BOŻE NARODZENIE 2017 – JAKIE KOLORY I OZDOBY?

Rozpoczął się grudzień. Miesiąc przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Chyba wszystkie już sklepy przystroiły się w ozdoby świąteczne, dzieci rozmyślają o prezentach, a my o tym czy zdążymy ze wszystkim ?

Pora więc napisać o tym, jakie moim zdaniem trendy w aranżacji naszych mieszkań warto wykorzystać w tym roku.

BIAŁY

Tak. Właśnie. W tym roku króluje kolor biały. Biały jest w ozdobach mieszkania, w stojących przed domem reniferach i oczywiście w ozdobach choinkowych. Kolor biały na pewno dominuje. Można go oczywiście połączyć z innym odcieniem. Z jakim? Proponuję złoty, srebrny, różowy, delikatne turkusy, może odrobinę kobaltu i właściwie to już wszystkie dopuszczalne kolory. Modne są wciąż odcienie metaliczne, połyskliwe.

Nie zauważyłam na pewno, słynnych czerwonych, zielonych, czerwonych ze złotym, samych złotych i wielobarwnych wariacji kolorystycznych. W tym roku zdecydowanie kolor biały.

 

CHOINKA

Nieodzownym elementem świąt Bożego Narodzenia jest oczywiście choinka. Choinka musi być.

Ozdoby  choinkowe oczywiście w modnej kolorystyce bieli lub bieli połączonej ze wspomnianymi wcześniej barwami. Co jednak zauważyłam, szukając materiałów do artykułu? Choinki od kilku lat mają co raz mniej tzw. łańcuchów, coraz mniej ozdób oplatających je dookoła. Jeśli już się pojawią to puszyste, jak zimowy szal, wypełniające szczelnie przestrzeń pomiędzy gałązkami, lub takie zupełnie nie łańcuchowe, inne. Choinki jak wszyscy doskonale wiemy są zazwyczaj w odcieniach zieleni. Mogą oczywiście pojawić się w odmianach srebrnych i wtedy są troszkę mniej zielone, a bardziej siwe, ale czy tylko? Otóż w tym roku na pewno możemy postawić choinkę w kolorze oczywiście białym. Możemy też wykonać nawet samodzielnie całą gamę różnych drzewek artystycznych. Możliwości mamy sporo. Najważniejsze, żeby przypominały kształtem pierwowzór.

PREZENTY

Myślę, że w Wigilię Bożego Narodzenia nie tylko dzieci czekają na prezenty. 😉 Wszyscy mamy maleńką nadzieję, że nas też św.Mikołaj odwiedzi. No ale żeby on nas odwiedził, my też musimy wcielić się czasem w jego rolę. I co teraz? Mamy już ten prezent i jak go opakować? Sklepy proponują pakowanie prezentów, więc czasami będziemy wyręczeni i jeśli nie mamy czasu i pomysłu, możemy oczywiście skorzystać z takiego pakowania. Gdybyśmy jednak chcieli zapakować ten wymarzony prezent samodzielnie, zgodnie z obecnymi trendami? Najlepiej w kolor… jaki? Biały ? lub stonowany, naturalny papier, trochę złota czy srebra, może kobalt. Osobiście uważam, że kolor niewielkie ma jednak znaczenie. Najważniejsze, żeby wszystkie prezenty były spójne. Żeby trzymać się w pakowaniu jednej stylizacji, żeby nie mieszać kupionych w supermarkecie papierów w mikołajki i gwiazdeczki, ale próbować wykorzystując tylko jeden czy dwa rodzaje papieru stworzyć coś fajnego. Coś, co zawsze połączy jeden motyw i tym samym prezenty zyskają na elegancji. Kilka inspiracji podrzucam poniżej.

 

 

STÓŁ WIGILIJNY

No i na koniec najważniejsze. Boże Narodzenie nieodzownie wiąże się z Wigilią. Wigilia ze stołem wigilijnym. A stół wigilijny powinien być odpowiednio nakryty. Nie będę pisała o potrawach, ale o aranżacji stołu. Jeżeli chcecie być trendy to stół wigilijny powinien być „ubrany „ na …. Biało ? Ale tutaj akurat biały jest mocno połączony z naturą. Z drewnianymi dodatkami, ze szkłem, z gałązkami choinki, z igliwiem, z dębowym, naturalnym stołem, z szyszkami. Biały + drewno, szary papier, świeczki i igliwie – to jest trend na stół wigilijny.

 

A tak naprawdę, to nie o te ozdoby chodzi. Ale o spokój, radość, miłość, uśmiech, rodzinę, przyjaciół, wolny czas, wspólny czas, o tą jedyną w swoim rodzaju atmosferę, którą daje tylko Boże Narodzenie.

I obojętnie jak przystroicie stół, opakujecie prezenty czy ubierzecie choinkę, nie zapominajcie, co w tych świętach jest najważniejsze.

 

Magdalena Gackowska

  • Zdjęcia: M.Gackowska,  livediyideas.com,  christmas.snydle.com, Bloglovin’, Lauren McBride, H2OBungalow, Bridal Musings Wedding Blog, Loombrand, Decoholic, homeyohmy.com, womansday.com, pouted.com, Party Ideas .com, craftberrybush.stfi.re, amdolcevita.com, bhg.com, Decorar & Receber, Organizar la Casa, titicrafty.com, 88HomeDecor, homespunwithlove.blogspot.com, earnesthomeco.com, Charlotte Haseltine, These Four Walls