KOLORY ROKU 2018 WE WNĘTRZACH

Jakie kolory będą modne we wnętrzach, w 2018 roku? Jak je ze sobą zestawiać?

Pantone oraz producenci farb wiedzą o tym już od jakiegoś czasu. Pora więc podsumować, bo rok niedługo się kończy.

Wyraźnie widać odejście od jasnych pastelowych kolorów. Królują kolory mocne, wyraźne, intensywne, w bardzo ciekawych zestawieniach.

Fajnie, że do wnętrz wracają kolory. Zestawienia proponowane tworzą moim zdaniem ciekawą aranżację i zdecydowanie dodają wnętrzom charakteru oraz odmienności. Po wszechobecnym biało, szaro – dębowym układzie kolorów zdecydowanie czas na nowe. Możliwości jest wiele i dzięki nim można stworzyć wiele, takich aranżacji, dzięki, którym mieszkania będą się od siebie różniły, będa miały swój styl, swoje ciepło, swój klimat.

PANTONE

W tym roku wg Pantone we wnętrzach modne będzie aż osiem zestawów kolorystycznych o dosyć ciekawym tytule i opisie.

Pomysłowa – składa się z połączenia kolorów niebieskiego i pomarańczowego. Połączenie ciepłych i zimnych barw powoduje, ze nie można oderwać od nich oczu.

Soczysta zieleń – kolory roślinności, ale jest to połączenie selera naciowego z czerwienią malin, czy skorupki jajka z niebieskim.

Zabawny – to kolor Minionków. Ciemny żółty, limonkowe lody na patyku oraz kilka innych kolorów związanych z zabawą.

Dyskretny – alter ego koloru zabawnego. Czarny bez  różowy odcień głogu, dają różowemu nowe znaczenie i zupełnie nowa moc.

Naciągany – z ciepłymi odcieniami ziemi, żółtego w połączeniu z różem.

Zawiły – neutralne metaliczne kolory, z nutą owoców ostrokrzewu i siarki.

Intensywny – kolory zmiksowane w taki sposób, aby pokazywały moc i siłę, zrównoważone bielą i złotem.

Techniczne – ciemny turkus, różowy i purpurowy, umieszczone w brylantowej bieli i zmrożonym migdałowym odcieniu.

 

 

BENJAMIN MOORE

Postawił na jeden intensywny odcień łączony w różny sposób z różnymi odcieniami, ale jednak jaśniejszymi. Ten kolor to silny, promienny, pełen energii, pewny siebie odcień Caliente AF-290. To kolor czerwony, charyzmatyczny, intensywny ale jednak zgaszony brązem. Ten intensywny odcień łączy się z 22 kolorami wybranymi na 2018 rok z palety producenta.

DULUX

Swoją paletę, swoje trendy zaproponował także producent farb Dulux. Kolorystyka ciemniejsza, ciekawe połączenia barw, troszkę w klimacie pantone. Jeszcze nie widziałam polskich katalogów  kolorystycznych duluxa, ale mam nadzieję, że będą podobne do tych. Firma postawiła na cztery zestawienia kolorystyczne.

Balance – to zestawienie kolorów, które ma pozwolić złapać równowagę w świecie newsów, mediów, pracy itp. To mix ciepłych kolorów ziemi, ale w intensywnych barwach.

Essenciale – to kolorystyka prosta, z przekazem, ze świat nie jest taki skomplikowany. Jak to ładnie zawarto w opisie: Rodzinny komfort, z kubkiem herbaty, ciepłym pocałunkiem i słońcem na Twojej twarzy. To mix delikatnych brązów, piasku i zieleni złamanych szarością.

Escapade – czyli kolorystyka zachęcająca do podróży, wypraw, tropików. To także geometryczne i tropikalne wzory. To kolor blady miętowy, morski, niebieski, to także pudrowe róże.

Reflect  – To eleganckie, ciemne barwy poszarzałych zieleni, fioletów, ciemne brązy. Ma być elegancko, stylowo i bogato.

Trendy na rok 2018, to zdecydowanie nie skandynawska kolorystyka. Skandynawskie biele, szarości i jasne drewna pozostaną na pewno w ciągłym zainteresowaniu i modzie. Może jednak warto skorzystać z możliwości aranżacyjnych jaką dają wspomniane trendy? Może warto wykorzystać to, że ilość kolorów jest nieograniczona, a propozycje,  o których pisze dają duże i naprawdę ciekawe możliwości.

Magdalena Gackowska, Cat Inside

* zdjęcie tytułowe ze strony Pantone

Zapisz